+420 212 812 670|info@zelenazeme.cz

Hlavní informace
 1 příspěvek 

Mezi nejčastější novoroční předsevzetí patří zdravější životní styl, hubnutí, sportování. S novým rokem se zkrátka snažíme začít znova a lépe, jenže ouha, diety a režimy si rádi předepisujeme sami a podle toho to také často končí: po pár týdnech se vracíme do starých kolejí. Zelená Země proto nabízí odborné tipy, které vám pomohou svá předsevzetí splnit. Zjistěte, jak na posváteční detox s konopím!

Hlavně s rozvahou

Ačkoli se to může zdát překvapivé, všem nedočkavcům bych nejdříve poradil nejít do plnění předsevzetí po hlavě. Nejlepších výsledků se totiž z hlediska životního stylu dosahuje s rozmyslem a trpělivostí,“ zdůrazňuje ředitel Zelené Země Ondřej Šťovíček.

Vysoce kvalitní rostlinný sacharido-proteinový nápoj, který byl namíchán ...

Cena
Jednotková cena:819 Kč/kg
 34.42 EUR
Prodejní cena819 Kč
TOP!

Konopný protein v BIO kvalitě - vysoce kvalitní rostlinná bílkovina. 500 ...

Cena
Jednotková cena:798 Kč/kg
 16.77 EUR
Prodejní cena399 Kč
TOP!

100% přírodní sacharido-proteinový nápoj, 90% vstřebatelnost, + 23 ...

Cena
Jednotková cena:938 Kč/kg
 19.71 EUR
Prodejní cena469 Kč

Stejně je tomu i se změnami jídelníčku, jež jsou podstatou všech očistných kúr, ozdravných diet, hubnoucích režimů atp. S těmi bych doporučil počkat na jaro, kdy se s přírodou opět probouzí také naše tělo a spolu s tím se přirozeně proměňuje naše strava,“ pokračuje Ondřej a dodává: „Na jaře rádi dáme přednost lehčím, svěžím potravinám, a tím tělu doplníme chybějící látky. Jaro se tak ideálně hodí pro vyzkoušení konopných výrobků, které se při plnění předsevzetí mohou ukázat vašimi mocnými spojenci.“

Začínáme od konopného semínka

Po zimě tělo potřebuje načerpat síly i obnovit zásobu různých vzácných sloučenin. A poněvadž konopné semínko platí za zdroj prakticky všech látek nutných pro zdravé fungování lidského organismu, jistě neuděláte chybu, když jej začnete přidávat do různých pokrmů.

Z konopného semínka může tělo získat bílkoviny, esenciální aminokyseliny a esenciální mastné kyseliny i celou řadu vitamínů a minerálů,“ vypočítává Ondřej Šťovíček. Ostatně, ne nadarmo se říká, že Buddha si během meditací vystačil s jedním konopným semínkem denně.

Konopné semínko lze konzumovat zaprvé v surové, neloupané podobě, jež pochopitelně obsahuje nejvíce cenných látek. Neloupané semínko se dá opražit, přidat do pečení nebo jen tak chroupat. Případně jej můžete přes noc namočit do vody, ráno v téže vodě rozmixovat tyčovým mixérem, přecedit a takto si připravit výživné rostlinné mléko.

Druhou variantu představuje loupané semínko. To je ideální strava především pro náš mozek a nervové buňky. Dá se užít naprosto všestranně, například do salátů, polévek, pomazánek, jogurtů, na chleba i jako samostatná pochoutka.

AKCE!

Komplexní výživa a nejzdravější semínko pro organismus. Jemná oříšková ...

Cena
 1.89 EUR
Prodejní cena45 Kč
Původní cena před slevou56 Kč
AKCE!

Komplexní výživa a nejzdravější semínko pro organismus. Jemná oříšková ...

Cena
Jednotková cena:206 Kč/kg
 4.33 EUR
Prodejní cena103 Kč
Původní cena před slevou129 Kč
AKCE!

BIO konopné semínko neloupané vážené - 1 kg Certifikováno CZ-BIO-002

Cena
Jednotková cena:200 Kč/kg
 8.41 EUR
Prodejní cena200 Kč
Původní cena před slevou286 Kč

Konopný čaj

Jak známo, úspěch všech kúr a detoxikací tkví v tom, je-li, nebo není-li nervový systém zklidněný. Jinými slovy, když se nezbavíme stresu, může se naše úsilí zcela minout účinkem. A právě v tom výrazně pomáhá konopný čaj, jenž pozitivně působí na celou nervovou soustavu.

Konopný čaj zklidňuje a uvolňuje, přináší úlevu při nespavosti či migrénách, podporuje trávení, přispívá k posilování obranyschopnosti, snižování krevního tlaku a regulaci hladiny cholesterolu nebo cukru v krvi. Všechny jeho kladné efekty na lidský organismus snad ani nelze vyjmenovat,“ uzavírá Ondřej Šťovíček.

Konopný protein

V novoročních předsevzetích má své místo také lehce stravitelný konopný protein s vysokým obsahem bílkovin. Ten v sobě zahrnuje veškeré výživné látky konopného semínka a je skvělým pomocníkem pro tvorbu a obnovu svalové hmoty i posílení celého organismu

Vysoce kvalitní rostlinný sacharido-proteinový nápoj, který byl namíchán ...

Cena
Jednotková cena:819 Kč/kg
 34.42 EUR
Prodejní cena819 Kč
TOP!

Konopný protein v BIO kvalitě - vysoce kvalitní rostlinná bílkovina. 500 ...

Cena
Jednotková cena:798 Kč/kg
 16.77 EUR
Prodejní cena399 Kč
TOP!

100% přírodní sacharido-proteinový nápoj, 90% vstřebatelnost, + 23 ...

Cena
Jednotková cena:938 Kč/kg
 19.71 EUR
Prodejní cena469 Kč

Z praxe ovšem máme ověřeno, že konopný protein oceňují nejen ti, kteří se snaží o zdravější životní styl, hubnou nebo procházejí detoxikací: je vhodný stejně tak pro sportovce, výživu dětí a seniorů,“ upozorňuje Ondřej.

Konopný protein se aplikuje velmi jednoduše: dá se přidat do pomazánek, kaší nebo koktejlů. Lze ho používat čistý, rozmixovat kupříkladu s banánem nebo zakoupit již ochucený.

Zjistěte i vy, jak na konopný protein.

Detox s konopným proteinem

A protože Vás v tom sami rozhodně nenecháme, rozhodli jsme se, že zahájíme detoxikaci s Vámi. Připravili jsme pro Vás video, kde si povím něco o konopném proteinu, trošku si zasportujeme a na závěr připravíme chutný recept, díky kterému si tento nápoj určitě zamilujete i vy :-).

             

 

Konopný olej – balzám pro tělo i duši

Pokud bychom nechtěli zůstat jen u semínka, můžeme sáhnout po některém z produktů, které se z něj vyrábějí. Základním konopným produktem je konopný olej, získávaný lisováním semínek

Konopný olej díky ideálnímu poměru nenasycených mastných kyselin omega 3, 6 a 9 patří k vůbec nejcennějším potravinovým olejům a má nesčetná využití zejména ve studené kuchyni. Vedle toho našel uplatnění v kosmetice nebo při masážích, přispívá totiž k pH rovnováze pokožky a regeneruje přirozený ochranný mikrofilm. A vzhledem k tomu, že kůže je největší orgán našeho těla, neměli bychom na ni při očistě těla zapomínat,“ vysvětluje dále Ondřej Šťovíček.

AKCE!

Komplexní výživa a nejzdravější semínko pro organismus. Jemná oříšková ...

Cena
Jednotková cena:206 Kč/kg
 4.33 EUR
Prodejní cena103 Kč
Původní cena před slevou129 Kč
TOP!

Komplexní výživa a nejzdravější semínko pro organismus. Loupáno šetrně pro ...

Cena
Jednotková cena:598 Kč/kg
 12.57 EUR
Prodejní cena299 Kč

BIO konopný olej prémiové kvality. Příjemná oříšková chuť a vůně. 250 ml

Cena
Jednotková cena:752 Kč/l
 7.9 EUR
Prodejní cena188 Kč

_______________

Autor článku:

Lucie Garabášová

Lucie je v Zelené Zemi již několik let, je autorkou konopné řady pro zvířata a narazit na ni můžete zejména v konopné poradně, kde radí především s užíváním CBD pro zvířata.

Lucie neustále rozšiřuje své vědomosti, navštěvuje různé kurzy a především se soustředí na pohybový aparát psů a koní a správnou výživu. 

Ve svém volném čase pomáhá opuštěným zvířatům a zabývá se chovem amerických koní.

Pokud se chcete o Lucii dozvědět více, můžete se podívat na její Linkedln, případně i Facebookový profil.

A kdybyste se s Lucií chtěli spojit, můžete ji napsat na lucie@zelenazeme.cz/ nebo zavolat: 739 420 574, případně navštivte její FB skupinu: Konopí pro zvířata.

Připojte svůj příspěvek...
Komentovat jako nepřihlášený uživatel
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Další informace