+420 212 812 670|info@zelenazeme.cz

Hlavní informace
 Připojte komentář 

Na téma jarní únavy a potřeby detoxikace těla byly napsány stohy článků. Řada z nás si už navykla respektovat přírodní cykly. Jarní očistu tak nesměřujeme jenom k mytí oken, zahradničení, vymetání pavouků ze svých chat, ale také k očistě svého těla. Vyzkoušejte proto jarní detox s konopím.

Stejně jako se po zimě probouzí příroda, vše je lehké a svěží, tak se cítí i naše tělo. Je jen přirozené, že jarní a zimní strava se liší.

Na jaře je dobré začít jídelníček trochu odlehčovat. Na druhou stranu je vhodné doplnit tělu chybějící látky. Proto je velmi dobré, zahrnout do jídelníčku konopné potraviny, pokud tak nečiníte přes celý rok.

Konopné potraviny, vhodné pro jarní detox:

Konopná semínka

Konopné semínko je zdrojem bílkovin, esenciálních aminokyselin a esenciálních mastných kyselin. Dodává tělu celou řadu minerálů a vitamínů. Je to komplexní zdroj všech potřebných látek pro zdravé fungování lidského organismu. Koluje legenda, že Buddha při své meditační praxi jedl pouze 1 konopné semínko denně. 

Konopné semínko lze používat ve své surové podobě, které obsahuje pochopitelně nejvíce cenných látek tzn. konopné semínko neloupané. To se dá opražit, přidat do pečení nebo jen tak chrupkat. Neloupané semínko se dá také přes noc namočit do vody a ráno se v té samé vodě rozmixovat tyčovým mixérem, poté se přecedí a vznikne nám výživné, rostlinné mléko.

Varintou je samozřejmě také loupané semínko, které je lépe stravitelné v základní podobě a má jemnou oříškovou chuť. Je to ideální strava především pro náš mozek a nervové buňky. Dá se užít naprosto všestranně, fantazii se meze nekladou. V kuchyni například do salátů, polévek, pomazánek, jogurtů, na chleba a i jako pochoutka samostatně.


Jaký je rozdíl mezi loupaným a neloupaným konopným semínkem?

Konopná semínka jsou v dnešní době již docela populárním potravinovým doplňkem. A nejen to. Soudě podle poptávky můžeme s jistotou říci, že pozitivní vliv na lidské zdraví je více než evidentní. Pokud zahrnete konopná semínka do každodenního jídelníčku, přispějete tím k celkovému dobrému zdraví vašeho organismu a tím i k životní spokojenosti. Jenže, jaká si vybrat? Loupaná, či neloupaná?Konopné semínko jako potravina pro každodenní život?

Plod konopí, až půl centimetru velké semínko, se skládá z vláknité slupky a olejnatého jádra. Vyznačuje se především jedinečně vyváženým a komplexním zastoupením nenasycených mastných kyselin. Poměr esenciálních kyselin omega-3 alfa linolové a omega-6 linolové je nejbližší poměrům vlastním lidskému tělu (1:3) a zajišťuje správnou funkci metabolismu.


Konopný olej

Z konopného semínka se také lisuje konopný olej, který patří k nejcennějším olejům díky své ideální rovnováze nenasycenných mastných kyselin omega 3, 6 a 9. Je vhodný zejména pro studenou kuchyni. Své uplatnění má také v kosmetice. Je výborný na masáže. Vyrovnává pH rovnováhu pokožky a obnovuje přirozený ochranný mikrofilm. Kůže je největší orgán našeho těla, proto bychom na ni neměli zapomínat ani při jarní očistě. Přečtěte jaké jsou účinky konopného oleje.


Konopný olej jako přírodní antibiotikum

Konopný olej je nejen důležitou složkou potravy, ale také významným prostředkem pro léčbu kožních problémů. Tento olej se získává ze semen konopí, proto neobsahuje THC, které je obsažené v zelených částech rostliny. Jeho oříšková chuť se dá využít do sladké i slané kuchyně.3 kroky ke kondici s konopím!

Objev svou životní sílu s konopím! Konopí má unikátní vlastnosti a široké použití. Od semínka, přes olej, proteiny, čaje až po masti. Vyzkoušejte i vy blahodárné účinky konopných produktů od Zelené Země.


Konopný protein

Výbornou variantou je také konopný protein. Jemný prášek obsahuje všechny výživné látky konopného semínka. Je vhodný právě na detoxikaci díky lehké stravitelnosti (obsahuje 20 % vlákniny). Konopný protein je ideální pro tvorbu a regeneraci svalové hmoty a posílení celého organismu. Obsahuje 50 % bílkovin. Je vhodný pro sportovce, výživu dětí a seniorů, po operacích či jen jako doplňek stravy při zdravém životním stylu, detoxikaci a hubnutí.

Užití konopného proteinu je jednoduché. Dá se přidat do pomazánek, kaší a koktejlů. Je možné ho používat čistý, rozmixovat například s banánem nebo lze zakoupit již ochucený.

Konopný čaj

Jak jistě víme veškeré ozdravné a léčivé procesy v těle jsou silně ovlivněny stresem. Pokud není zklidněný nervový systém ani detoxikace neproběhne úspěšně. 

Konopný čaj pozitivně působí na celou nervovou soustavu - zklidňuje a uvolňuje, působí při nespavosti, migrénách, podporuje trávení. Jeho pozitivní účinky byly zaznamenány také při snižování krevního tlaku, regulace hladiny cukru v krvi nebo při snižování cholesterolu. Konopný čaj má celou řadu účinků na lidský organismus, čímž pomáhá jeho obranyschopnosti.

Mohlo by vás zajímat: 

Do formy s konopím pro muže

Konopný protein pro posílení organismu 

Konopná očistná kůra


Autor článku:

Ondřej Šťovíček

Ondřej je ředitelem a také zakladatelem Zelené Země. Nyní se primárně věnuje strategickému řízení a rozvoji mezinárodní spolupráce. Jeho vizí je dostupné léčebné konopí a zdravé konopné potraviny místní produkce pro všechny.

Ondřej se v CBD konopí pohybuje už více jak 10 let a za tu dobu načerpal mnoho informací o účinkách CBD. Sleduje aktuální dění a není studie, která by mu unikla :-).

Také je ředitelem Nadačního fondu pro Léčebné konopí a díky němu konopí pomáhá i tam, kam by se za normálních okolností nedostalo.

Pokud se o něm chcete dozvědět více, sledujte Ondřejův profil na Linkedln.

Připojte svůj příspěvek...
Komentovat jako nepřihlášený uživatel
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Buďte první a připojte svůj příspěvek.

Další informace