+420 212 812 670|info@zelenazeme.cz

Hlavní informace

Na téma jarní únavy a potřeby detoxikace těla byly napsány stohy článků. Řada z nás si už navykla respektovat přírodní cykly. Jarní očistu tak nesměřujeme jenom k mytí oken, zahradničení, vymetání pavouků ze svých chat, ale také k očistě svého těla.

Stejně jako se po zimě probouzí příroda, vše je lehké a svěží, tak se cítí i naše tělo. Je jen přirozené, že jarní a zimní strava se liší. Na jaře je dobré začít jídelníček trochu odlehčovat. Na druhou stranu je vhodné doplnit tělu chybějící látky. Proto je velmi dobré, zahrnout do jídelníčku konopné potraviny, pokud tak nečiníte přes celý rok.

Měsíční detoxikační kúra s konopím, více v článku KLIK.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Konopná semínka

Konopné semínko je zdrojem bílkovin, esenciálních aminokyselin a esenciálních mastných kyselin. Dodává tělu celou řadu minerálů a vitamínů. Je to komplexní zdroj všech potřebných látek pro zdravé fungování lidského organismu. Koluje legenda, že Buddha při své meditační praxi jedl pouze 1 konopné semínko denně. 

Konopné semínko lze používat ve své surové podobě, které obsahuje pochopitelně nejvíce cenných látek  tzn. konopné semínko neloupané. To se dá opražit, přidat do pečení nebo jen tak chrupkat. Neloupané semínko se dá také přes noc namočit do vody a ráno se v té samé vodě rozmixovat tyčovým mixérem, poté se přecedí a vznikne nám výživné, rostlinné mléko.

Varintou je samozřejmě také loupané semínko, které je lépe stravitelné v základní podobě a má jemnou oříškovou chuť. Je to ideální strava především pro náš mozek a nervové buňky. Dá se užít naprosto všestranně, fantazii se meze nekladou. V kuchyni například do salátů, polévek, pomazánek, jogurtů, na chleba a i jako pochoutka samostatně.

Konopný olej

Z konopného semínka se také lisuje konopný olej, který patří k nejcennějším olejům díky své ideální rovnováze nenasycenných mastných kyselin omega 3,6 a 9. Je vhodný zejména pro studenou kuchyni. Své uplatnění má také v kosmetice. Je výborný na masáže. Vyrovnává pH rovnováhu pokožky a obnovuje přirozený ochranný mikrofilm. Kůže je největší orgán našeho těla, proto bychom na ni neměli zapomínat ani při jarní očistě.

Konopný protein

Výbornou variantou je také konopný protein. Jemný prášek obsahuje všechny výživné látky konopného semínka. Je vhodný právě na detoxikaci díky lehké stravitelnosti (obsahuje 20% vlákniny). Konopný protein je ideální pro tvorbu a regeneraci svalové hmoty a posílení celého organismu. Obsahuje 50% bílkovin. Je vhodný pro sportovce, výživu dětí a seniorů, po operacích či jen jako doplňek stravy při zdravém životním stylu, detoxikaci a hubnutí.

Užití konopného proteinu je jednoduché. Dá se přidat do pomazánek, kaší a koktejlů. Je možné ho používat čistý, rozmixovat například s banánem nebo lze zakoupit již ochucený.

Konopný čaj

Jak jistě víme veškeré ozdravné a léčivé procesy v těle jsou silně ovlivněny stresem. Pokud není zklidněný nervový systém ani detoxikace neproběhne úspěšně. 

Konopný čaj pozitivně působí na celou nervovou soustavu - zklidňuje a uvolňuje, působí při nespavosti, migrénách, podporuje trávení. Jeho pozitivní účinky byly zaznamenány také při snižování krevního tlaku, regulace hladiny cukru v krvi nebo při snižování cholesterolu. Konopný čaj má celou řadu účinků na lidský organismus, čímž pomáhá jeho obranyschopnosti.

Mohlo by vás zajímat: 

Do formy s konopím pro muže

Konopný protein pro posílení organismu 

Konopná očistná kůra

Další informace

Z čeho a jak se konopné potraviny vyrábějí?

Konopné potraviny se vyrábějí primárně z potravinářských odrůd konopí setého. Semínko zralých rostlin je k dostání ve své přírodní podobě, dále se loupe či se z něj za studena lisuje konopný olej a protein. Mladé květy konopných rostlin se ručně sbírají na čaj. Zralé květy obsahují kanabinoid CBD!  

Zelená Země přináší nejširší sortiment konopí a konopných potravin:

Konopná semínka | Konopný čaj | CBD olej | Konopný olej | Konopný protein | Konopná kosmetika | Konopné nápoje | Ostatní konopí