+420 212 812 670|info@zelenazeme.cz

Hlavní informace
 1 příspěvek 

Tento rok jsme se po zkušenosti z minulého roku rozhodli vrátit do krásné vesnice Olešné, ležící nedaleko Rakovníka. Místní příroda nám opět nabídla skvělé podmínky pro růst konopí a my jsme si letošní Sklizeň opět moc užili.

 

Tradiční konopná sklizeň

Konopí na konopný čaj jsme sklízeli ručně na poli obklopeným borovým lesem a nedalekou chmelnicí, kde jsme našli útočiště v době, kdy jsme se potřebovali před slunečnými paprsky schovat do stínu a velitelský stan byl již přeplňěn :-) 

I přes letošní boje se suchem byla naše úroda krásně zelená a voňavá :-) Sklízeli jsme ručním sdrháváním do pytlů a vsadili na přirozené sušení vzduchem na půdě.

Rodinná atmosféra nechyběla

Letošní ročník Sklizně byl pojat opravdu rodinně - sjelo se nám cca kolem 20ti brigádníků z celé České republiky a nechyběly ani ratolesti a pejsci, protože jsme přeci jedna velká rodina! K obědu jsme měli první den nachystaný výtečný gulášek, upečené kuřátko a vychlazené pivo z nově otevřeného pivovaru Olešná - no prostě si to umíme užít :-)

Počasí jako na houpačce

Začínáme si pomalu zvykat, že nám na Sklizni druhý den vždy prší. Ani letos tomu nebylo jinak. To ovšem neodradilo naše úžasné pracanty - druhý den, kdy nám počasí nepřálo jsme si od sklízení odpočinuli a věnovali jsme se jiným aktivitám - poznávání okolní přírody aj.

Konopný čaj s láskou od Zelené Země

Právě se vzduchem suší konopná herba, která bude poté zpracována a použita na přípravu konopného čaje. Těšit se tedy můžete na prvotřídní kvalitu s láskou sbíranou a opečovávanou s řádnou péčí.

Velké díky patří všem, kteří se Sklizně účastnili a zapojili se! Bez vás bychom to nezvládli a neužili bychom si společně tolik zábavy.

Zároveň pro ostatní, které zajímá, jak taková konopná sklizeň probíhá se můžete inspirovat v následujícím videu:

Pokud nechcete promeškat další sklízení, určitě sledujte naší Facebookovou stránku Zelená Země, kdy vždy informujeme o aktuálních událostech a blížících se akcích.

Konopí zdar, Lucka 


 Autor článku:

Lucie Garabášová

Lucie je v Zelené Zemi již několik let, je autorkou konopné řady pro zvířata a narazit na ni můžete zejména v konopné poradně, kde radí především s užíváním CBD pro zvířata.

Lucie neustále rozšiřuje své vědomosti, navštěvuje různé kurzy a především se soustředí na pohybový aparát psů a koní a správnou výživu. 

Ve svém volném čase pomáhá opuštěným zvířatům a zabývá se chovem amerických koní.

Pokud se chcete o Lucii dozvědět více, můžete se podívat na její Linkedln, případně i Facebookový profil.

 

Kontaktovat Lucii:

Připojte svůj příspěvek...
Komentovat jako nepřihlášený uživatel
Lidé v diskusi:
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Tento příspěvek je zneveřejněný.
    Jindřiška Pokorná · Před 4 roky
    Dívala jsem se na video - sklizeň ... a když jsem zavřela oči, přímo jsem cítila tu vůni konopí. Mám ji moc ráda a při pohledu na sklízení jsem si to docela představovala a vychutnávala. Jen tak dál.

Další informace