+420 212 812 670|info@zelenazeme.cz

Hlavní informace
 Připojte komentář 

Marihuana a konopí jsou odrůdy konopí, které se vyvinuly v důsledku šlechtění: konopí pro jeho vlákna a marihuana pro její omamný účinek. Zatímco je vzhled a vůně podobná, jsou chemicky a strukturálně naprosto odlišné.

Hlavní rozdíl je hladina tetrahydrocannabinolu (THC), která se v marihuaně vyskytuje ve vysokých hodnotách. Věděli jste o konopí...

Konopí a bolest hlavy

Konopí obsahuje max. 0,2 % THC (povolená hodnota), látky, která může vyvolat euforii. Pozor! Přesně zde platí pravidlo všeho s mírou. Nesnažte se spolykat mnoho konopných semen, mohli byste si přivodit jen bolest hlavy. A jako druhý efekt by mohlo přílišné užívání působit jako projímadlo. 

"První" konopí 

Na území Taiwanu našli archeologové keramiku s obrázky konopí, konopného vlákna atd. Už v druhém století pr. kr. se v Číně vyrábělo oblečení z konopí. Konopná látka je používána i pro kojence, nebo těla zemřelých.

Konopí a běžné věci 

Konopná vlákna jsou velmi pevná, proto jsou používána do běžných materiálů, jako je papír, ale i do stavebních materiálů. Také se používají při výrobě lan, plachet. I Henry Ford použil konopí při výrobě karoserií aut.

O konopí z historie

Roku 1619, v britské kolonii Jamestown, v Severní Americe, určil král James, že každý vlastník nemovitosti musel vypěstovat 100 rostlin konopí pro export. Konopí se pak využívalo v Anglii pro výrobu provazů a pláten.

Co mají společné Woody Harrelson a Mitch McConnell?

Zálibu v konopí, především. Mimo to ale „Cheers“ bojoval za to, aby bylo konopí znovu v USA legální. V roce 1996 zasadil Harrelson 4 semena konopí v Kuntecky a byl zatčen. Obvinění za držení marihuany později orgány upustily. Na základě toho vznikl film z roku 2010 – Hempsters: Plant Seed.

Konopí pro vítězství

Tak zněl název programu podporující zemědělce, aby pěstovali konopí během 2. sv. války. Byl nedostatek konopí, které bylo importováno a používáno u loďstva USA. V USA nakonec bylo dovoleno pěstovat konopí k těmto účelům.

Konopné semínko obsahuje živinu, která se nachází i v mateřském mléce

Bylo zjištěno, že konopný olej je bohatý na gama linolenové kyseliny, které se nachází v mateřském mléce. Kromě nich obsahuje omega-3 a 6 mastné kyseliny, které jsou velmi prospěšné pro naše zdraví.

Konopné stonky mohou být použity pro ukládání energie

Tým vědců, který vedl Davidem Mitlin zjistil, že je možné ze zbylého konopí udělat zařízení na uchování energie - superkondenzátory. Mitlin sdělil, že superkondenzátory jsou skvělé pro dobíjení v kratším čase, např. při dobíjení  telefonů.

Zdroj: http://www.pbs.org/newshour/rundown/8-things-didnt-know-hemp/

Připojte svůj příspěvek...
Komentovat jako nepřihlášený uživatel
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Buďte první a připojte svůj příspěvek.

Další informace