+420 212 812 670|info@zelenazeme.cz

Hlavní informace

Konopné müsli pro koně 15 kg

Konopný produkt Neobsahuje lepek Konopný produkt Český výrobek
Konopné müsli pro koně 15 kg
EAN8594183382012
Cena
Jednotková cena:53 Kč/kg
 32.31 EUR
Prodejní cena 799 Kč
Skladem

Chcete poradit nebo telefonicky objednat?

212 812 670 | Po - Pá: 9.00–17.00

100% přírodní konopné krmivo pro koně v hobby zátěži. Bez obsahu melasy a konzervantů. Český produkt.

Bez obsahu melasy

NA 1x 20 kg PYTLE POKRUTIN SE VZTAHUJE 1X DOPRAVA - pro tento produkt neplatí doprava zdarma od 1500 Kč ((ani limit dopravy zdarma pro VO partnery)
 2 příspěvky

Konopné müsli pro koně

Konopné müsli bez ovsa je 100% přírodní a vyvážené krmivo pro koně. Jedná se o české krmivo, které bylo vyvinuto s odborníky na výživu. Neobsahuje žádné konzervanty a je navrženo tak, aby pokrylo denní dávku pro hobby koně. Je vhodné užívat jako kompletní krmivo, či jako doplněk současného krmiva. Müsli neobsahuje melasu, je bez plísní a bez prachu, vhodné pro citlivé, alergické a dušné koně. Lze s ním také krmit březí, staré či koně v rekonvalescenci. 

Složení konopného müsli pro koně

Vojtěška, konopné otruby, lněné výlisky, kukuřičné vločky, jablečné výlisky, mrkev obecná, řepa červená, karob a citrónová tráva.

Vojtěška z čerstvé sklizně je považována za cenný zdroj kvalitních aminokyselin, obsahuje také množství vitamínů jako je vitamín A a E, betakaroten a vitamíny skupiny B.  Konopné otruby jsou ideálním zdrojem přírodní nerozpustné vlákniny, nutné pro správnou peristaltiku (mikropohyb) střev, přispívají ke kvalitnímu trávení a vylučování. Lněné výlisky jsou nejbohatším zdrojem lignanů a mají antioxidační účinky. Kukuřičné vločky zvyšují stravitelnost krmiv a obsahují vitamín B. Jablečné výlisky zlepšují celkovou imunitu organismu. Mrkev je bohatý zdroj karotenu a vitamínu B. Červená řepa podporuje činnost jater, žaludku a tvorbu žluči. Karob je vhodný pro koně s trávicími problémy, nerovnováhou a průjmy. Přispívá ke zdravé srsti, kůži a kopytům. Celkově podporuje trávení a vylučování. Obsažené polyfenolické látky mají silné inhibiční účinky na trávicí enzymy. Má antibakteriální, antivirotické a antiseptické účinky, není alergenem. Citrónová tráva snižuje cholesterol v krvi, zlepšuje příjem potravy.

Dávkování konopného müsli

Pro koně dávkujte 0,8–1,5 kg/den. Dávku je nutné přizpůsobit věku a kondici zvířete.

V pastevní sezóně lze krmit nižšími dávkami, v zimě naopak je zapotřebí dávku navýšit.


K müsli doporučujeme užívat vhodný minerální doplněk. 

Vyvinuto s odborníky na výživu koní

Při výrobě konopného müsli jsme vše pečlivě konzultovali a upravovali s přední českou odbornicí na koňskou výživu: Bc. Lucií Hájkovou - Vyzivakone.cz

Máte - li dotazy k sestavení kompletního výživového plánu pro svého koně od odborníka doporučujeme se na Lucii obrátit.

Celé krmivo se vyvíjelo v řádech měsíců a postupně jsme ho zařazovali do jídelníčku různých koní a testovali ho. 

Obsah látek dle laboratorní analýzy:


Vlhkost 8,2 %
Celková sušina 91,8 %
Popel 4,99 %
Dusíkaté látky (NL 6,25) 13,8 %
Fosfor (P) 0,4 %
Vápník (Ca) 0,4 %
Hořčík (Mg) 0,17 %
Sodík (Na) 0,02 %
Vláknina 25,3 %
Tuk 8,49 %

Laboratorní analýza k dispozici ZDE

Doprava konopného müsli

Na 1 pytel se vztahuje 1 cena dopravy - pro CZ lze vybrat více druhů dopravy - pohybují se kolem 100 Kč/pytel. Možný je i osobní odběr Jihlava. Pokud se nacházíte na trase Jihlava - Praha - Ústí kontaktujte nás prosím ZDE a můžeme se domluvit na svozové trase.

Pro SK dopravu zajišťuje společnost GLS, kdy je cena za pytel kolem 160 Kč. 

Recenze k produktu Konopné müsli pro koně 15 kg

 • Ověřený zákazník

  Přidáno: 26. leden 2022

  • Konikovi chutná

  Zákazník zakoupil produkt, hodnotil celkově eshop, ale nevyplnil hodnocení k produktu

Kvalita je opravdu ohromující.

5 / 5
Nikola
Připojte svůj příspěvek...
Komentovat jako nepřihlášený uživatel
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Tento příspěvek je zneveřejněný.
  Marcela · Před 1 roky
  Toto konopné müsli dávám svému mladému valachovi, který má citlivé trávení a po špatném krmivu trpí chronickými průjmy. Konopné müsli je pro něj skvělou volbou, nyní trávení a průjem bez obtíží, moc krásně ho příjmá a používám ho i jako odměnu po práci. Díky tomu že se dá využít i jako doplňkové krmivo tak přihazuji hrstičku k řezance i ponymu. Ten z toho nejdřív vybírá konopné slupky, který mu moc chutnají i samotný. Müsli je bezprašné, a díky obsahu citronové trávy který má dobrý vliv na snížení cholesterolu krásně voní. S tímto krmivem jsem ohromně spokojená, a vždycky si užívám krmení a otevírání pytle. Moc doporučuji !!
 • Tento příspěvek je zneveřejněný.
  Janka · Před 1 roky
  Dobrý den,krmím konopné pokrutiny a i přímo toto musli konopné pro kobylku A 1/1 po léčbě vředů. Na jaře hodně hubená. Bylo potřeba vymyslet alternativu bez obilí. Navíc je velice vybíravá. Zlepšila se fyzicky i psychicky. Přestala se lekat, uskakovat, za každým keřem hledat bubáka. Krásně baští a přibrala. Je na ní vidět,že jí změna moc pomohla. Jen je škoda,že mussli obsahuje kukuřici (nezbývá nic jiného než jí z celého pytle vybrat).