+420 212 812 670|info@zelenazeme.cz

Hlavní informace

Návrh zákona, který by legalizoval lékařskou marihuanu ve Spojeném Království, prošel v prvním čtení parlamentu absolutně bez výhrad.

10.10.2017

 

 

 

 

Legislativu předložil poslanec Paul Flynn a to ve velkých očekáváních. Není náhoda, že se v tento samý den konal u budovy londýnského parlamentu i protest, kde desítky obhájců marihuany konzumovali konopné potraviny, pili konopné čaje či voněly konopné esence.

Tento odvážný akt občanské neposlušnosti inicioval poslanec Flynn v červenci, když vyzval uživatele medicínské marihuany, aby na protest přišli otevřeně užít své konopné výrobky.

Cíl této akce byla snaha Flynna zpochybnit aktuální legislativu a vyzkoušet, zda jsou policisté připraveni zatknout lidi trpící invalidizaci chorobami, kteří nacházejí úlevu při užívání marihuany.

"Návrh zákona dnes prošel prvním čtením bez jakýchkoliv protestů," řekl spokojeně Flynn.

"Nejdůležitější je, že se zde shromáždilo několik stovek lidí a porušilo zákon. Pozval jsem je sem a navrhl jim, aby užívali marihuanu, protože zákon se ukázal jako totální nesmysl, "dodal Flynn.

Flynn podotkl, že naštěstí nedošlo k žádnému zatčení.

"Za to, co udělali tito lidé na protestu, mohli jít sedět až na pět let do vězení. Myslím si, že je správný čas, abychom ukázali vládě, že když jsou takoví zbabělí a neinteligentní a věří, že nezákonný trh je lepší než legální trh, je na veřejnosti, aby dokázali, že se mýlí. "

Přestože Flynn sám nikdy neužil konopí, připojil se k protestu.

"Dnes jsem neužil konopí, ale dal bych si ho, kdyby mělo dojít k jakémukoliv zatčení. Jde tu o solidaritu, protože jsem k tomu vyzval lidi já sám. Členové protestu užívali marihuanu v koláčích, v nápojích a vaporizovali ji, "přiblížil Flynn.

Vaporizace probíhá přes zařízení s názvem vaporizér. Tento medicínský způsob inhalace je doporučený pro všechny, kteří chtějí inhalovat bylinky bez spalování skutečně medicínskou cestou jemného ohřívání. 

Flynn dodal, že samotný návrh zákona má ještě v parlamentu dlouhou cestu, ale doufá, že bude schválení, pokud budou lidé pokračovat v protestech.

"K dnešnímu dni se k našemu protestu přidali i dva policejní komisaři, kteří nás plně podporují," překvapil Flynn.

Přestože vláda Spojeného království v souvislosti s marihuanovou problematikou v minulosti jen zuřila, Flynn věří, že věci se konečně obrátí k lepšímu.

"Věřím, že přijde pozitivní změna. Lidé vidí, co se děje v jiných částech světa a také vidí například legislativní změny v USA. Nebojte se, po legalizaci marihuany nezanikne lidská civilizace, ani na nás nepadne nebe, "uzavřel vtipně Flynn.

Návrh zákona bude směřovat do druhého čtení v únoru 2018.

 

http://konopkar.sk

Další informace

Z čeho a jak se konopné potraviny vyrábějí?

Konopné potraviny se vyrábějí primárně z potravinářských odrůd konopí setého. Semínko zralých rostlin je k dostání ve své přírodní podobě, dále se loupe či se z něj za studena lisuje konopný olej a protein. Mladé květy konopných rostlin se ručně sbírají na čaj. Zralé květy obsahují kanabinoid CBD!  

Zelená Země přináší nejširší sortiment konopí a konopných potravin:

Konopná semínka | Konopný čaj | CBD olej | Konopný olej | Konopný protein | Konopná kosmetika | Konopné nápoje | Ostatní konopí